Alsónánai Tagóvoda - Méhecske csoport

Csoportunk Alsónánán található, Méhecske csoport a nevünk.  A nevünkhöz híven napjainkat azzal töltjük, hogy szorgalmasan tevékenykedünk, és eközben gyűjtjük össze a környezetünkben fellelhető ismereteket.
Mivel vegyes életkorú csoport vagyunk, ezért nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a nagyobbak odafigyeljenek a kisebb, fiatalabb társaikra biztonságos légkört teremtve. Sokat segítünk játék során. Az érzelmi nevelést fontosnak tartjuk, mivel az érzelmi biztonság a gyermek fejlődésének meghatározó része.
Sok mesével, mondókával, dallal, körjátékkal tesszük érdekessé mindennapjainkat. Napról napra érdekes tevékenységeket találunk ki számunkra, legyen az festés, gyurmázás, sütés-főzés, versenyzés, tökfaragás.
A szűkebb környezeti adottságunkból adódóan sokat sétálunk, kirándulunk a falunkban és környékén, a pincesoron. Így közvetlen módon ismerkedünk meg a növényekkel, tapasztaljuk meg az évszakok változásait. Megtanuljuk, hogyan óvjuk a természetet.
Minden évben részt veszünk a falu rendezvényein, műsorunkkal színesebbé tesszük az ünnepeket, ezáltal a hagyományok tiszteletben tartását, megőrzését is szem előtt tartjuk.
A szülőket, amennyire lehetséges, programjainkba bevonjuk, ezáltal betekintést adunk a mindennapi életünkbe. Rendszeresen tájékoztatjuk  gyermekük fejlődéséről. Ha a szülő igényli, tanácsot adunk,  időt szakítunk arra, hogy kielégítő választ kapjon kérdéseire.
Mindennapjainkban arra törekszünk, hogy egyénre szabottan, differenciáltan neveljük a ránk bízott gyermekeket.
" Lehet gyermeket könyvből nevelni, de minden gyermekhez más könyv kell."
                                                                    (T. Gordon)

Balogné Tusa Margit