Amit rólunk érdemes tudni

Intézményünk 2013-ban jött létre, a Városi Óvoda, a pörbölyi és az alsónyéki óvodák fenntartóinak társulása által. A jelenlegi nevünket - a Bátaszéki Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha – 2017. júliusában kaptuk. 2018-ban az alsónánai óvoda csatlakozásával kibővült intézményünk.
Gazdálkodási feladataink ellátását a Bátaszéki Közös Önkormányzati Hivatal és a Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha között létrejött megállapodás szabályozza. Gazdálkodásunk hatékony, kiegyensúlyozott. Az intézményi célok és érdekek stabilitásával  optimális a működésünk.
Óvodánk tárgyi környezete és infrastruktúrája kimagasló. A székhely óvoda és tagóvodáik, telephelyeik jól megközelíthetően, a települések központjában találhatóak. Ez a jó megközelíthetőség hozzásegíti a családokat ahhoz, hogy gyermekeiket rendszeresen tudják óvodába járatni. A külterületen (Lajvér és Kövesd) élő családok számára is megoldott a gyerekek óvodába, bölcsődébe járása. Az óvodák elhelyezkedésében pozitívum még a természetes környezet közelsége.
A bölcsőde és az óvoda közös épületben került elhelyezésre. Ez a megoldás az együttműködést, a gyerekek számára az átmenet megkönnyítését is szolgálja.
Intézményünk Bátaszéken és Pörbölyön főzőkonyhát is üzemeltet.
Az intézmény pedagógiai programja koherens a Kormány és az oktatásért felelős miniszter által kiadott Óvodai nevelés országos alapprogramjában foglaltakkal és megfelel a nemzetiségi nevelés Irányelveinek. A képzési és beiskolázási tervek az intézményi célok és az egyéni érdeklődés összehangolására, jövőbeni igényekre, elvárásokra épül.

A partneri elégedettség mérések alapján:
A szülők és a gyermekek számára fontos szempont:
az óvodák könnyű megközelítése, elhelyezkedése,
a nyitottság és a családias, szeretetteljes légkör, az intézmény szellemisége,
a gyerekekkel foglalkozók rugalmassága, partneri hozzáállása,
a megfelelő játékeszközök,
a sokszínű programok, a nyújtott szolgáltatások színvonala.
A munkatársak számára fontos szempont:
a stabil, megbízható munkahely,
az egyértelmű szabályrendszer alapján végzett munka és értékelés,
az egyenlő terhelés,
a közös célok, és emellett az egyéni karriertervek kibontakoztatása,
a jó munkahelyi légkör.
A fenntartó számára fontos szempont:
a törvényes működés biztosítása,
a takarékos gazdálkodás folytatása,
a 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről tartalmának megfelelően a gyermeki, szülői, pedagógusi és fenntartói jogok és kötelességek rendszerének harmonizációja,
a hatékony, partneri viszonyra építő kommunikáció.
Az óvodaépületek megfelelnek az intézménytípussal szemben támasztott követelményeknek. Mind a 12 óvodai csoportszoba (9 a székhely óvodában, 1-1 pedig Alsónyéken, Alsónánán és Pörbölyön) rendelkezik hozzá tartozó mosdóval, öltözővel és kiszolgáló helyiséggel. Az óvodák - az alsónánai kivételével - tornaszobával és jól felszerelt fejlesztő szobával is rendelkeznek.
Fejlesztőszobáink lehetőséget teremtenek az egyéni fejlesztésekre, gyógytestnevelési, logopédiai és gyógypedagógiai ellátásokra is.
A székhely óvoda aulája alkalmas az ünnepélyek és szülői értekezletek lebonyolítására, előadások, színház megtartására is.
Sószobánk az egészségre nevelésünk szerves részét képezi a pedagógiai folyamatba beépülve. Jótékony hatását 2016-tól, egy sikeres farsangi rendezvénynek köszönhetően óvodásaink és bölcsődéseink egyaránt élvezhetik.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló XI/1994.(VI. 8.) MKM rendelet 7. sz. melléklete tartalmazza a szükséges helyiségek, bútorzatok és egyéb berendezési tárgyak, eszközök felsorolását, amelyhez képest az intézmény felszereltsége megfelelő.
Ezen túl az óvoda dolgozói számára is biztosított a megfelelő munkakörnyezet.
Udvarainkat az előírt szabványnak megfelelően alakítottuk, a gyermekek fejlődését segítő, biztonságos játékeszközökkel szereltük fel. Az udvarok a nevelési feladatok megvalósításában fontos szerepet töltenek be. Szervezett mozgástevékenységek, tapasztalat és ismeretgyűjtési lehetőségek, ünnepek, családi programok, hagyományápolás és munka jellegű tevékenységek helyszíne.
A csoportszobák világosak, korszerűek, játékeszközökkel jól ellátottak. A termeket mindig az évszaknak és az ünnepeknek megfelelően dekorálják, teszik hangulatossá az óvodapedagógusok és segítő munkatársaink.
Hangsúlyt fektetünk az intézmény egységes, kulturált, igényes összképére.
25éve

a gyermekek nevelésében