Halacska csoport

A hozzánk érkező gyermekeket szeretetteljes, békés, családias, barátságos, nyugodt, de vidám és játékos légkör fogadja. Azt valljuk, hogy gyermekeink számára az aktív, szeretetteljes, örömteli óvodai légkör, amely lehetővé teszi a felszabadult játékot, olyan alapot ad, mely a későbbi életüket döntően befolyásolja. Mindezt a két nagy tapasztalattal rendelkező, lendületes óvónő és a mindig precíz, figyelmes dadus néni biztosítja.
Célunk a harmonikus, nyugodt légkörben való személyiségformálás, differenciált fejlesztés, iskolára való felkészítés. Következetes nevelésünk során nagy hangsúlyt fektetünk környezetünk és egymás tiszteletére, szeretetére. Teret adunk az egyéni képességek kibontakozásának, saját ötletek megvalósításának.
Pozitív mintaadásunkkal egymás elfogadására és segítésére ösztönözzük a gyermekeket.
Arra törekszünk, hogy szeretettel, megértéssel megkönnyítsük a gyermekek számára az óvodába, az életbe való beilleszkedést. Meggyőződésünk, hogy közös élményekkel és tapasztalatszerzéssel, játékosan megközelítve eredményesebb a tudás elsajátítása, a gyermekek ismereteinek bővítése.
„Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és eszét, szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi: játszik. De mi már tudjuk, mire megy ki a játék. Arra, hogy a világban otthonosan mozgó, eleven eszű, és tevékeny ember váljék belőle" (Varga Domokos)
Csoportunkban német nemzetiségi nevelés folyik, melynek célja a nemzeti kultúra ápolása, a nemzetiségi nyelvhez való pozitív viszony kialakítása és a hagyományok ápolása, különösen a mese, vers, az ének és az ábrázolás által. A nemzetiségi nyelvi környezetet biztosításával ápoljuk a hagyományokat és szokásokat; felkészítjük a gyermekeket a nemzetiségi nyelv tanulására. A nemzetiségi kultúrkincs és a német nyelvterületről származó kiadványokból tudatosan felépített tematika segítségével változatos módon szervezzük meg a nyelv elsajátítását. Játék közben ismerkedünk a német mondókákkal, dalokkal, versekkel.
Egyre nagyobb hangsúlyt fordítunk a nemzetiségi nyelven folyó kommunikációra, ezáltal is felkészítjük a gyermekeket az iskolai nemzetiségi nyelvtanulásra.

Böjtösné Kammermann Beáta

Galli Zsuzsanna