Nyuszi csoport

Csoportfilozófia:

 A Nyuszi csoport arculatának egyik legdominánsabb jellemzője a zenei nevelés. Napi szinten jelen van a hegedű és a gitár csoportunkban, mely a közös éneklést még élvezetesebbé teszi a gyermekeknek. A hangszereket ők is kézbe vehetik, megszólaltathatják, valamint a közös zenélés varázsát is átélhetik a saját készítésű kis hangszereikkel, melyekkel éneklésüket kísérik. A hagyományos óvodás énekeken túl gyermekeink hosszabb, és nehezebb dalokat is megtanulnak, és élvezettel énekelnek, sokszor spontán is. Ez azért is fontos, mert az érzelmi és szociális készségek fejlődésén kívül a mozgás- és beszédkészség-fejlődésre is komoly hatással van mindaz, ami a kisgyermekkori zenei nevelés során történik.
„ A zene olyan emberformáló erővel bír, amely kihat az egész személyiségre.” (Kodály Zoltán)
A rendszeres zenei nevelés fejleszti a gyermek megfigyelőképességét, emlékezetét, serkenti gondolkodását, logikus gondolkodásra készteti, tehát nagymértékben elősegíti értelmi fejlődését, valamint a közös éneklés fegyelmezettséget, önuralmat kíván, ezáltal fejlődik a gyermek akaratereje is.
A zenei nevelés mellett a másik fontos tényező csoportunkban a néphagyományaink megismertetése gyermekeinkkel, mert a hagyományok őrzésén keresztül megismerkedhetnek a régmúlt értékeivel, meg tanulják tisztelni azokat, melyek jó alapot adhatnak későbbi kultúrájuknak. Valamint a népi kultúrában mindig az ember és a természet kapcsolata tükröződik vissza, és ezt a kapcsolatot szeretnénk gyermekeinkben erősíteni. Úgy érezzük, hogy mai világunkban erre égető szükség van.
 

Füléné Osztrocska Eszter

Óvónő

Bátainé Dittrich Rita

Óvónő

Erős Ildikó

Dajka

Mindennapjaink képekben