Alsónyéki Tagóvoda - Napocska csoport

Csoport filozófia:

Mi vagyunk az alsónyéki Napocska csoport, nevünkhöz méltóan mindig derűs és vidám a légkör nálunk.
Ilyenek vagyunk:
Eleven, jókedvű, nyüzsgő csoport. Gyermekeinkre jellemző az egymás iránti tisztelet és elfogadás, mert sokan vagyunk és sokfélék. A célunk, hogy szeretettel, megértéssel könnyítsük meg a gyermekek számára az óvodai életbe való beilleszkedést és a csoportból igazi közösséget kovácsoljunk. Modern, jól felszerelt óvodánkban adottak a nyugodt játék feltételei. A gyermekeknek lehetősége van a komplex fejlődésre, hiszen gazdag óvodánk eszközkészlete.
Óvodánk dolgozói mindent megtesznek azért, hogy a gyermekek életkoruknak és egyéni fejlettségüknek megfelelően a tapasztalás útján ismerjék meg a világot. Így váljanak a világra nyitott emberekké. Az óvodai mindennapokat sok játékos tevékenységgel, mozgással, zenével, dalos játékkal, verssel, mesével és dramatizálással színesítjük. Jellemző ránk a preventív szemléletmód, ezért hangsúlyt fektetünk a mozgásfejlesztésre, egészséges életmódra és az anyanyelvi nevelésre. Fontos számunkra a vizualitás, hiszen nem csak a tehetséggondozás eszközeként használjuk, hanem konfliktuskezelésben is kamatoztatjuk. Tematikus terveinkben is a komplexitásra törekszünk.
Gyakran sétálunk a faluban és a környéken, minden évszakban kirándulunk. Sétáink alkalmával megismerkedünk a település és a hozzánk közeli tájegységek környezeti adottságaival. A gyermekek számára így természetessé válik, hogy a környezetet óvni és védeni kell. Mivel kis közösségben élünk, szorosan együttműködünk a helyi hagyományőrző tánccsoporttal, kultúrházzal, könyvtárral, ezáltal a hagyományokat és az ünnepeket együtt ápoljuk, őrizzük meg.
A gyermekek szüleivel segítő, empatikus, kölcsönös kapcsolatot ápolunk. Lehetőséget teremtünk, hogy betekinthessenek a gyermekeik mindennapjaiba, fejlődésébe, óvodai életébe.
Hitvallásunk: „Minden sikerül: ez volt a szlogen régebben. Lecseréltem arra, hogy „bármi lehet”. Mert mindennek talán nem is kell sikerülnie. Viszont bármiből ki tudsz hozni valami jót. És lehet, hogy jobb lesz, mint valaha gondoltad volna!”   (Vámos Róbert)

Dánfi Adrienn

Óvónő, tagintézményvezető