Pörbölyi Tagóvoda - Maci csoport

Csoport filozófia:

Óvodánk a Bátaszéki Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha Pörbölyi tagóvodája. Egy vegyes életkorú csoporttal működünk, melyben a férőhelyek száma 25 fő. Két óvodapedagógus, és egy szakképzett dajka segítségével végezzük a ránk bízott gyermekek nevelését, gondozását.
Kiemelten kezeljük a környezeti nevelést, kihasználva erre a Gemenci erdő közelségét, természet adta lehetőségeit. A gyermekeket bevonjuk a csoportszobában található állatok, (halak, teknősök, afrikai csigák) és növények gondozásába.
Csoportunkban bevezetésre került a kompetencia alapú programcsomag, mely sikeresen beépült mindennapjainkba. Rugalmas napirendünk lehetővé teszi, hogy a gyermekek egyéni tempójuk, fejlettségük, igényeik szerint végezzék tevékenységeiket.
Óvodánk címei:
Zöld óvoda – Címmegtartó Zöld Óvoda (2021)
Madárbarát óvoda (2021)

Dózsa-Pál Gáborné