Katica csoport

,Csoportunk német nemzetiségi kétnyelvű, vegyes életkorú csoport. Az óvónénik: Anikó néni, Vanda néni és a dadus: Marika néni. Mindketten diplomával és nyelvvizsgával rendelkezünk. Második éve dolgozunk hárman együtt a csoportban. Csoportunk fő profilja a német nyelv, kultúra és hagyományok megismertetése, megszerettetése a gyermekekkel.
Hiszünk a család összetartó erejében, és abban, hogy a szülőkkel való közös együttnevelés és együttműködés minden akadályt legyőz. Célunk a ránk bízott gyermekek egyéni adottságaikhoz, képességeikhez mért fejlesztése.
Személyiségünkből adódóan fontos számunkra a gyermekek érzelmi biztonságának megteremtése, a vidám légkör kialakítása, ezzel elérve, hogy a gyerekek szívesen járjanak csoportunkba.
Ami a szívünkhöz közel áll, az a német nyelv megismertetése, megszerettetése a gyerekekkel. Minden nap hallják a német nyelvet a mindennapos tevékenységek közben. Sok verset, éneket tanulunk németül, így még közelebb hozva a nyelvet csoportunk gyermekeihez. Sokat körjátékozunk és táncolunk, így fejlesztve gyermekeink zenei képességeit.
Fontosnak tartjuk a mozgásfejlesztést óvodás korban, hiszen a gyerekek lételeme a mozgás. Ezen keresztül szereznek tapasztalatokat, fejlődik személyiségük. Szinte minden nap megyünk a gyerekekkel a levegőre játszani, sétálni. Emellett a nagymozgások fejlesztő hatásait kihasználva sokat tornázunk a csoportban, a tornateremben.
Pályánk során igyekszünk szakmailag folyamatosan fejlődni annak érdekében, hogy a gyermekek fejlesztésére újabb módszerekkel ismerkedjünk meg. Célunk a sokrétű, színes ismeretanyag átadása a gyermekeknek egy vidám, szerető környezetben.

Lamuth Vanda

Péterné Patonai Anikó